ČASTO KLADENÉ DOTAZY

1. K ČEMU JE DOBRÝ SEDÁK BABYSMART?

Sedák BabySmart je mezistupněm mezi batolecí židličkou a dospěláckou židlí.

Dvouleté dítko často protestuje, když jej rodič souká do vysoké jídelní židle a poutá jej řemínky. Takto staré batole už chce všechno dělat samo, sedět chce také jako dospělí. Potíž je v tom, že když se malé dítě posadí na klasickou židli, má buďto bradu na stole nebo na židli musí klečet… Po chvíli tak putuje zpět do jídelní židličky (v níž se mu už nikterak nelíbí), anebo rodič rezignuje na důstojné stolování a běhá za svým potomkem s lžící v ruce.

V sedáku BabySmart (položeném na klasické židli nebo lavici) dítě sedí mnohem výše a pobude v něm mnohem déle – nevrtí se. Nejenže v něm lépe jí, ale také kreslí či píše. Je u stolu rovnocenným partnerem dospělých, má o všem přehled, na všechno dosáhne.

Sedák BabySmart je velmi mobilní, prostorově nenáročnou a mnohem levnější alternativou rostoucí židle.

2. JAK STARÝM DĚTEM JE SEDÁK URČEN?

Sedák BabySmart používají děti zhruba od 2,5 roku do minimálně 6 let.

Upozornění č. 1: v rodinách s více malými dětmi se o sedák BabySmart vedou velké bitvy.

Upozornění č. 2: návštěva kamaráda bude pro vaše dítě zkouškou charakteru – jen velmi nerado půjčí svůj sedák někomu jinému…

3. MUSÍ SE SEDÁK K ŽIDLI NĚJAK PŘIPEVŇOVAT?

Sedák BabySmart k židli nijak nemontujete, stačí ho jen položit na židli nebo lavici. Sedák nesjíždí – vahou dítěte se totiž přisaje k podložce.

4. DRŽÍ SEDÁK BABYSMART NA VŠECH ŽIDLÍCH?

Sedák BabySmart ideálně drží na hladkém povrhu, tedy na dřevěných, plastových nebo kožených židlích a lavicích. Nesklouzává ovšem ani z polstrovaných či látkových povrchů.

5. MUSÍ SE DÍTĚ V SEDÁKU NĚJAK POUTAT?

Na sedáku BabySmart dítě nijak nepoutáte. Dítě si do něj brzy samo vleze a taky z něj sleze bez pomoci rodičů.

6. KDE VŠUDE LZE SEDÁK BABYSMART POUŽÍVAT?

Dítě se svým sedákem putuje po celém bytě, pokládá si jej na židle i na studenou podlahu, když si chce např. stavět kostky.

Sedák snadno vezmete k babičce, do restaurace, k holiči i do divadla. Jednoduše všude tam, kde batole či předškolák potřebuje sedět výše.

7. Z JAKÉHO MATERIÁLU JE SEDÁK VYROBEN?

Sedák BabySmart se vyrábí z nového, tzv. Cooshee™ materiálu. Vyvinula jej zakladatelka společnosti BabySmart, americká designérka Diane Zissu. Jako matka tří dětí přesně věděla, co potřebuje.

Cooshee™ je pěnová hmota s hladkou „kůží“, která děti nestudí. Díky tomuto materiálu je sedák BabySmart polštářově měkký a zároveň pevný. Nábytek vám určitě nepoškrábe.

Sedák ze židle či lavice nesjíždí – je přilnavý a pod vahou dítěte se k podložce v podstatě přisaje.

Materiál Cooshee™ neobsahuje žádné ftaláty. Má antibakteriální a nealergizující povrch.

A údržba? To je hračka – stačí ho jen otřít vlhkým hadříkem.

8. JAKÝ JE ROZDÍL MEZI MODELY CLASSIC A HYBAK?

Modely Classic i Hybak jsou vyrobeny ze stejného materiálu, který výrobce před nedávnem ještě více zdokonalil. Dnes jsou sedáky ještě více odolnější a stabilnější.

Model Hybak má oproti modelu Classic lehce zvýšená záda. Hybak je vhodný pro mladší děti, či děti drobnější postavy.

Model Classic poskytuje větší sedací prostor a proto je univerzálním sedákem pro všechny děti (i děti robusnější postavy).

9. MĚLI BYSTE VĚDĚT...

Sedák BabySmart získal v USA dlouhou řadu prestižních ocenění.

Pouhý týden po uvedení na český trh získal i první evropské vavříny – GRAND PRIX pražského veletrhu FOR KIDS 2010. Jde o cenu odborné poroty, která sedák BabySmart označila za nejlepší vystavovaný výrobek pro děti. Základními kritérii při posuzování exponátů byl netradiční nápad, design, mimořádná kvalita za přijatelnou cenu, zdravotní nezávadnost, technické řešení a vlastnosti splňující přísné normy sledované u výrobků určených právě dětem.